TripR.cz

Ryanair bude vyplácet dividendy

2.6.2010 -

Společnosti Ryanair se za poslední rok podařilo přehoupnout do zisku téměř 8 miliard korun českých. A majitelé očekávají ještě další růst ziskovosti i v následujícím roce. Firma od svého vstupu na burzu vyplatí svým akcionářům dividendy.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair bude vyplácet dividendy

ČSA vyčlenila chartery

1.6.2010 -

Společnost ČSA dnes převedla veškerou agendu spojenou s charterovými lety do dceřiné společnosti Holidays Czech Airlines. Kromě agendy se do firmy přesunují i všichni zaměstnanci spojení s charterovou dopravou.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA vyčlenila chartery

Ryanair útočí na pražskou Ruzyni

5.3.2010 -

Irská nízkonákladová společnost Ryanair je proslulá svou velmi agresivní obchodní strategií a vyjednáváním. Ryanair se nechal slyšet, že ČSA čeká velmi pravděpodobně bankrot a nabízí se jako náhrada. Požaduje slevy z letištních poplatků a na oplátku nabízí zvýšení počtu linek odlétajících z Prahy z původních 4 na 33 a každý rok dva miliony cestujících.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair útočí na pražskou Ruzyni

easyJet roste i v krizi

4.3.2010 -

Nízkonákladová letecká společnost easyJet roste navzdory krizi. Během února s firmou cestovalo přes 3 miliony pasažérů, což je v porovnání s loňským únorem nárůst o 12,3 procenta. Za celý rok se společnosti podařilo přepravit 46 milionů pasažérů. Společnost easyJet momentálně provozuje 182 letadel na 504 trasách spojují 119 letišť v 29 zemích.


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem easyJet roste i v krizi

ČSA prodej charterové divize

25.1.2010 -

ČSA logo Ve středu byl schválen záměr Českých aerolinií: prodat charterovou divizi ČSA a přestat provozovat nepravidelnou leteckou přepravu pro cestovní kanceláře (chartery). Celá tato divize by měla být prodána s příslibem další spolupráce. České aerolinie se chtějí věnovat svému základnímu podnikání – pravidelné letecké přepravě.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA prodej charterové divize

SkyEurope s nižší ztrátou

1.6.2009 -

SkyEurope logoV prvním finančním pololetí se společnost SkyEurope zlepšila v generovaných ztrátách. Snížila provozní ztrátu bez zahrnutí jednorázových položek o 26,7 % na 26,5 milionu eur (cca 700 000 000 Kč). Tržby v pololetí, které končilo březnem 2009 klesly o 16 procent – na 84,8 milionů eur.
Celý příspěvek »


Štítky: , , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SkyEurope s nižší ztrátou

Internet na palubě letadel AirTran Airways

1.6.2009 -

Nízkonákladová letecká společnost AirTran Airways nabídne bezdrátové připojení k internetu během letu na palubě svých letadel. Přípojení za poplatek bude k dispozici na plaubě všech 136 letadlech typu Boeing 737 a 717. Internet bude k dispozici nehledě na trase konkrétního letu.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Internet na palubě letadel AirTran Airways

Centralwings končí

24.1.2009 -

Centralwings logo Polská nízkonákladová letecká společnost Centralwings má existenční problémy podobně jako je tomu u společnosti Sky Europe. Centralwings je dceřinou firmou národního dopravce LOT. Od loňského podzima již není možné najít v nabídce společnosti levné letenky.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Centralwings končí

Wizz Air v Praze

12.1.2009 -

Wizz Air LogoNízkonákladová letecká společnost Wizz Air se rozšiřuje do střední a východní Evropy. V lednu oznámila rozšíření svých leteckých linek do Prahy, které budou fungovat od 19. ledna 2009. Základní tranzitní síť budou zahrnovat populární evropské destinace Londýn, Řím, Miláno, Brusel, Paříž a Eindhoven.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 2 komentáře »

Alitalia zpět do nebe

3.1.2009 -

Alitalia LogoSpolečnost Alitalia se opět vrací na scénu. Letadla společnosti vzlétnou již 13. ledna 2009. Potvrzuje to víceprezident CAI (Konzorcia italských investorů) Savatore Mancuso. 10. ledna bude ještě podepsána dohoda se zahraničním investorem – pravděpodobně půjde o Air France/KLM, ale není vyloučena ani spolupráce s neměckou Lufthansou.

Celý příspěvek »


Štítky: , , , , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Alitalia zpět do nebe

Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz