TripR.cz

Lokomotivy RegioJet za půl miliardy

18.5.2010

Radim Jančura vlastnící firmu RegioJet nakupoval 9 rychlíkových lokomotiv od italského soukromého dopravce Ferrovie Nord Milano. Za necelý rok plánuje vyjet na dálkové tratě v rámci České republiky. Společnost nyní vybírá vhodné dodavatele vagonů, které bude financovat z půjčky nebo na leasing. Navíc podala žádost u Správy železniční dopravní česty, aby obdržela požadovanou kapacitu železničních tratí. 

Lokomotivy českým cestujícím nebudou neznámé. V osmdesátých a na začátku devadesátých let je vyráběla plzeňská Škoda. Většina z nich skončila v Česku nebo na Slovensku. Těchto devět kusů z poslední série putovalo do Itálie, protože je České dráhy nechtěly odebrat.

Pro české podmínky bude potřeba lokomotivy drobně upravit a přidat zabezpečovací systémy na tuzemské tratě. Navíc se jim zvýší rychlost ze 120 na 140 kilometrů za hodinu.

I když zatím není jasné na jakých trasách bude RegioJet operovat, je velmi pravděpodobné, že si vybere trasu Praha – Ostrava. Je to pravděpodobně jediná trasa, kde může operovat další železniční přepravce aniž by potřeboval pro provoz nějaké dotace.


Štítky: , , , ,
Kategorie: Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lokomotivy RegioJet za půl miliardy

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz