TripR.cz

Ryanair bude vyplácet dividendy

2.6.2010

Společnosti Ryanair se za poslední rok podařilo přehoupnout do zisku téměř 8 miliard korun českých. A majitelé očekávají ještě další růst ziskovosti i v následujícím roce. Firma od svého vstupu na burzu vyplatí svým akcionářům dividendy. 

Společnost Ryanair předpokládá, že se podaří do konce roku 2013 vygenerovat až jednu miliardu eur v hotovosti.

I když se v minulosti plánovalo investovat do nákupu dalších letadel na žádné reálné dohody to nevypadá a tak finanční ředitel doporučuje peníze nabídnout akcionářům.

Zisky firmy jsou i nad očekávání a odhady analytiků. I když společnost Ryanair v loňském roce utrpěla první ztrátu (po 20 letech provozu), byl schopen se velmi rychle vrátit do černých čísel. Loňská ztráta totiž byla způsobena hlavně odpisy v souvislosti se snahou firmy převzít konkurenční Aer Lingus, nešlo o projev krize.

V příštím roce společnost očekává růst zisku o dalších 10 až 15 procent, ale bez započtení mimořádných nákladů kvůli sopečnému mraku z Islandu (který zastavil veškerý provoz v Evropě). Celkem byla společnost Ryanair nucena zrušit 9400 letů pro 1,5 milionů cestujících a ztráta tak dosáhne přibližně 50 milionů eur.


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair bude vyplácet dividendy

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz