TripR.cz

Ryanair útočí na pražskou Ruzyni

5.3.2010 -

Irská nízkonákladová společnost Ryanair je proslulá svou velmi agresivní obchodní strategií a vyjednáváním. Ryanair se nechal slyšet, že ČSA čeká velmi pravděpodobně bankrot a nabízí se jako náhrada. Požaduje slevy z letištních poplatků a na oplátku nabízí zvýšení počtu linek odlétajících z Prahy z původních 4 na 33 a každý rok dva miliony cestujících.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair útočí na pražskou Ruzyni

Wizz Air – elektronické odbavení

28.1.2010 -

Wizz Air Logo Na pražské Ruzyni zavádí letecká společnost Wizz Air odbavení cestujících přes internet. Odbavení je možné až 7 dní dopředu a končí 3 hodiny před odletem letadla. Odbavit je možné cestující, kteří letí s příručním zavazadlem. Ostatní musí na odbavovací přepážky odevzdat svá zavazadla pro naložení do letadla.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Wizz Air – elektronické odbavení

Click4Sky ruší jednotné ceny letenek

1.12.2009 -

Lákavé fixní ceny letenek v hodnotě 1390 Kč do všech destinací společnosti ČSA od Click4Sky končí. Společnost se rozhodla změnit model výpočtu ceny za letenku a jednotlivé destinace budou posuzovány zvlášť.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Click4Sky ruší jednotné ceny letenek

MHD Praha zdražuje SMS jízdenky

2.11.2009 -

Dosud stála SMS jízdenka na Pražskou MHD stejnou sumu, jakou je třeba zaplatit za klasickou papírovou jízdenku nebo za jízdenku z automatů. Po dvouletém provozu se Dopravní podnik rozhodl systém změnit a uživatelé si připlatí za doručení zprávy s jízdenkou.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Evropa | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MHD Praha zdražuje SMS jízdenky

Wifi zdarma na Ruzyni

18.8.2009 -

Logo Letiště Praha Po testovacím provozu byl na Ruzyňském letišti spuštěn bezdrátový přístup na internet. K dispozici je zdarma s omezenou rychlostí 256 kbit/s nebo jeho placená varianta až 10 Mbit/s za 60 Kč / hodinu.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Wifi zdarma na Ruzyni

Pražské hlavní nádraží poodhaleno

3.6.2009 -

Pravidelní cestující vlakovou dopravou budou překvapeni při svých cestách přes hlavní nádraží v Praze. Druhá etapa revitalizace nádraží byla dokončena a pro veřejnost se otevřely první obchodní prostory v této etapě vybudované. Výstavba byla prováděna od ledna 2008 a během rekonstrukce bylo vybudováno 3000 metrů čtverečných nových obchodních ploch.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pražské hlavní nádraží poodhaleno

Luxusní pražské hotely v krizi

28.4.2009 -

Koncem minulého roku se ještě krize nepromítala do běžného provozu luxusních pražských hotelů a vše probíhalo dobře. V prvních měsících roku 2009 je tomu již jinak. Podle předběžných ukazatelů poklesla obsazenost čtyřhvězdičkových hotelů o 16 procent, pětihvězdičkových o 40 procent.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Luxusní pražské hotely v krizi

Wizz Air v Praze

12.1.2009 -

Wizz Air LogoNízkonákladová letecká společnost Wizz Air se rozšiřuje do střední a východní Evropy. V lednu oznámila rozšíření svých leteckých linek do Prahy, které budou fungovat od 19. ledna 2009. Základní tranzitní síť budou zahrnovat populární evropské destinace Londýn, Řím, Miláno, Brusel, Paříž a Eindhoven.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 2 komentáře »

Praha sedmá v rámci Evropy

6.1.2009 -

Logo CzechTourismPodle posledních údajů společnosti Euromonitor International patří město Praha na sedmé místo v žebříčku podle počtu zahraničních turistů. Žebříček zveřejnila agentura CzechTourism. Díky prodlevám národních statistických  úřadů jsou údaje o rok opožděné (platí za rok 2007).
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Praha sedmá v rámci Evropy

Propad turistického ruchu v Praze o 30%

7.8.2008 -

Během července mohly pozorovat hotely, obchody, restaurace i incomingové cestovní kanceláře propad v zájmu zahraničních turistů. Průměrně se pohybovaly hodnoty 30 procent pod běžným každoročním zájmem. Nejen díky rostoucímu kurzu koruny se stáváme luxusním cestovním cílem, ale s mizernou nabídkou služeb.

Celý příspěvek »


Štítky: ,
Kategorie: Evropa, Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Propad turistického ruchu v Praze o 30%

Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz