TripR.cz

Wizz Air – elektronické odbavení

28.1.2010 -

Wizz Air Logo Na pražské Ruzyni zavádí letecká společnost Wizz Air odbavení cestujících přes internet. Odbavení je možné až 7 dní dopředu a končí 3 hodiny před odletem letadla. Odbavit je možné cestující, kteří letí s příručním zavazadlem. Ostatní musí na odbavovací přepážky odevzdat svá zavazadla pro naložení do letadla.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Wizz Air – elektronické odbavení

Ryanair končí v Manchesteru

24.8.2009 -

ryanair-logo Nízkonákladový dopravce Ryanair se rozhodl opustit letiště v Manchesteru a pro další dopravu jej nadále nepoužívat. Místo toho lety rozprostře na jiná letiště v regionu. Z Manchesteru společnost provozuje celkem 10 pravidelných linek. Od 1. října bude 9 z nich ukončeno a nebo přesunuto jinam.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair končí v Manchesteru

Výpadek letiště Ruzyně

5.6.2009 -

Dne 3. června 2009 bylo donuceno letiště Ruzyně zastavit provoz na celých 45 minut. V jedenáct hodin došlo k výpadku na hlavním vedení elektrické energie k terminálům. Přibližně 30 odletů bylo díky tomu zpožděno.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výpadek letiště Ruzyně

Obrana před prasečí chřipkou na Ruzyni

30.4.2009 -

U nás se zatím prasečí chřipka nepotvrdila, nicméně jsou již potvrzené případy od našich sousedů. Pro cestující, kteří přiletí na ruzyňské letiště, bude čekat nadstandardní kontrola termokamerami. V neděli přiletí okolo 180 českých turistů, kteří se vracejí po 14 denní dovolené z Mexika.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obrana před prasečí chřipkou na Ruzyni

Jarní údržba letiště Ruzyně

27.4.2009 -

Od soboty 25. 4. 2009 je přesunut veškerý letový provoz na ruzyňském letišti na vedlejší dráhu. Hlavní vzletová a přistávací dráha bude procházet pravidelnou jarní údržbou. Tento přesun bude trvat několik týdnů – plánované odstavení hlavní dráhy je do 18. 5. 2009.
Celý příspěvek »


Štítky: ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jarní údržba letiště Ruzyně

Nová linka Ostrava – Moskva

5.9.2008 -

Začátkem září začala mezi Ostravským letištěm Leoše Janáčka v Mošnově a Moskvou létat nová letecká dopravní linka. Cestující bude přepravovat čtyřikrát do týdne. Jde o soukromého leteckého dopravce Polet Airlines z Ruska, u kterého přijde jednosměrná letenka na 6000 korun.

Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Evropa, Letenky | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nová linka Ostrava – Moskva

Praha Lucemburk s Luxair

31.7.2008 -

Nové přímé letecké spojení, které Praze do dnešních dnů chybělo nabídne od zítřka (1.8.2008) společnost Luxair. Šestkrát do týdne (kromě soboty) můžete využít pravidelnou leteckou přepravu mezi Českou republikou a Lucemburskem.

Celý příspěvek »


Štítky: , , , ,
Kategorie: Evropa, Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Praha Lucemburk s Luxair

Na letišti do naha

3.7.2008 -

Na letišti se můžete setkat až s 20 stupni ochrany a zabezpečení. Jednou z ochran je i procházení přes kontrolní přepážku, kdy jsou rentgenována Vaše zavazadla a kontrolován veškerý obsah v nich. Pracovníky bezpečnostní služby zajímají hlavně zbraně, ať už střelné nebo bodné. Po špatných zkušenostech také kapalné výbušniny nebo hořlaviny (libovolná tekutina).
Celý příspěvek »


Štítky: ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na letišti do naha

Letiště Praha loni vydělalo přes miliardu

16.5.2008 -

Pražské letiště vydělalo za loňský rok přes miliardu korun. Přesněji byl rok 2007 uzavřen s částkou 1,11 miliard korun. V porovnání s předchozím rokem 2006, kdy byl výdělek 0,97 miliardy jde o 14% růst. V letošním roce využilo letiště v prvním čtvrtletí 2,5 milionu osob (což je o sedm procent více než loni).
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Evropa, Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letiště Praha loni vydělalo přes miliardu

Brno – Tuřany nabírá cestující

30.4.2008 -

O klasickém místě letecké dopravy se učí již děti na základním stupni. Vedle letiště v Ruzyni se začíná pomalu rozvíjet i jeho brněnský protějšek v Tuřanech. V loňském roce se podařilo odbavit 415 276 cestujících a v letošním roce se počet cestujících přiblíží půl milionu.

Celý příspěvek »


Štítky:
Kategorie: Evropa, Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Brno – Tuřany nabírá cestující

Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz