TripR.cz

Obrana před prasečí chřipkou na Ruzyni

30.4.2009

U nás se zatím prasečí chřipka nepotvrdila, nicméně jsou již potvrzené případy od našich sousedů. Pro cestující, kteří přiletí na ruzyňské letiště, bude čekat nadstandardní kontrola termokamerami. V neděli přiletí okolo 180 českých turistů, kteří se vracejí po 14 denní dovolené z Mexika. 

Každý z cestujících, který bude mít vyšší teplotu než 38°C bude převezen na testy do nemocnice Bulovka, kde podstoupí vyšetření a případně budou hospitalizováni.

Cestující budou rozděleni na tři skupiny:

  • bez příznaků – s propuštěním domů
  • s nařízenou domácí karanténou – kde budou čekat potvrzení nebo vyvrácení nemoci
  • kompletní izolace – přesun do izolačního stanu a převoz na infekční oddělení na Bulovku

Virus je zatím potvrzen ve čtyřech evropských zemích: v Rakousku, Německu, Španělsku a Velké Británii. Podle hlavního hygienika je jen otázkou jednoho týdne, kdy se první případ nákazy objeví i v České republice. Nejsou plánovány žádné větší kontroly na letištích, protože v případě epidemie to pomůže nemoc zdržet pouze dva týdny.

Po celé republice přibývají počty podezření, protože se lidé i s minimálními příznaky infekce chtějí nechat překontrolovat. Hlavní město Praha připravila pro zájemce informační linku zdarma 800 189 767, kde jsou k dispozici kvalifikovaní lékaři a umí poradit. K vyšetření a případné hospitalizaci je k dispozici Nemocnice Na Bulovce.


Štítky: , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Obrana před prasečí chřipkou na Ruzyni

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz