TripR.cz

Na letišti do naha

3.7.2008

Na letišti se můžete setkat až s 20 stupni ochrany a zabezpečení. Jednou z ochran je i procházení přes kontrolní přepážku, kdy jsou rentgenována Vaše zavazadla a kontrolován veškerý obsah v nich. Pracovníky bezpečnostní služby zajímají hlavně zbraně, ať už střelné nebo bodné. Po špatných zkušenostech také kapalné výbušniny nebo hořlaviny (libovolná tekutina). 

Kompletní analýza pasažérů

Před odletem z letiště se ale nekontroluje pouze Váš nástup do letadla. Již před odletem máte překontrolovaný profil. Analyzuje se historie všech uskutečněných letů, způsob platby za letenku, zda letíte na poslední chvíli nebo jestli letíte poprvé letadlem. Samozřejmostí je i kontrola osob tajnými agenty v letištní hale.

Svlékání detektorem

Nyní se uvažuje o pořízení detektorů, které budou schopné vidět pod oblečením. Detektory pracují na principu záření a analýze odražených paprsků. Díky tomu jsou schopny vidět pod oblečení a obrazně Vás svléknou do naha.

Je otázkou, zda budou cestující otevřeni nové technologii a nebude jim vadit narušování soukromí díky větší bezpečnosti. I když bude snaha o minimalizaci možnosti zneužívání nových technologií, vždy je možné najít cestu, jak nových „hraček“ využít.

iDnes


Štítky: ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na letišti do naha

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz