TripR.cz

easyJet roste i v krizi

4.3.2010 -

Nízkonákladová letecká společnost easyJet roste navzdory krizi. Během února s firmou cestovalo přes 3 miliony pasažérů, což je v porovnání s loňským únorem nárůst o 12,3 procenta. Za celý rok se společnosti podařilo přepravit 46 milionů pasažérů. Společnost easyJet momentálně provozuje 182 letadel na 504 trasách spojují 119 letišť v 29 zemích.


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem easyJet roste i v krizi

Austrian Airlines propustí 20 % zaměstnanců

27.9.2009 -

Austrian Airlines Logo Z důvodu nepříznivých podmínek na trhu se rozhodla rakouská společnost Austrian Airlines (AUA) propustit dalších 500 zaměstnanců. Celkem tak do konce příštího roku opustí firmu 20 procent zaměstnanců. Zatím není specifikováno, které konkrétní pozice budou ovlivněny nejvíce.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Austrian Airlines propustí 20 % zaměstnanců

ČSA začíná s propouštěním

17.9.2009 -

ČSA logo Od minulého týdne se ve společnosti ČSA začíná postupně propouštět. Zatím výpověd dostalo přibližně 50 lidí a to převážně z administrativy a technického úseku. Snižování zaměstnanců bude probíhat postupně a potrvá až do března 2010. Většina propuštěných je s odchodem smířena. Ti kteří výpověď nedostali jsou dokonce zklamaní a výpověď by si přáli dostat také.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 1 komentář »

Aerolinie – ztráty 11 miliard dolarů

17.9.2009 -

Dnes byl zveřejněn odhad letošní ztráty světových aerolinií. Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu (IATA) tyto ztráty odhaduje na 11 miliard USD (191 miliard korun). Důvodem je pokles poptávky po osobní a nákladní letecké přepravě způsobený ekonomickou recesí a vyšší cenou pohonných hmot.
Celý příspěvek »


Štítky: ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aerolinie – ztráty 11 miliard dolarů

Krach SkyEurope

4.9.2009 -

SkyEurope logo Slovenská nízkonákladová společnost SkyEurope nesehnala investora pro další provoz a soudem jmenovaný správce podal na společnost návrh na konkurz. Všechny lety společnosti byly 31. 8. 2009 s okamžitou platností zastaveny. V odbavovacích halách na jednotlivých letištích svítí pouze nápis „CANCELED“ – zrušeno.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 2 komentáře »

Ryanair letos v rekordní ztrátě

9.6.2009 -

ryanair-logo V letošním roce hlásí irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair rekordní propad zisku. Za poslední rok došlo k poklesu o celých 78 procent! V letošním roce společnost počítá s nárůstem zisku a měl by se pohybovat od 200 do 300 milionů eur.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair letos v rekordní ztrátě

SkyEurope s nižší ztrátou

1.6.2009 -

SkyEurope logoV prvním finančním pololetí se společnost SkyEurope zlepšila v generovaných ztrátách. Snížila provozní ztrátu bez zahrnutí jednorázových položek o 26,7 % na 26,5 milionu eur (cca 700 000 000 Kč). Tržby v pololetí, které končilo březnem 2009 klesly o 16 procent – na 84,8 milionů eur.
Celý příspěvek »


Štítky: , , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem SkyEurope s nižší ztrátou

Luxusní pražské hotely v krizi

28.4.2009 -

Koncem minulého roku se ještě krize nepromítala do běžného provozu luxusních pražských hotelů a vše probíhalo dobře. V prvních měsících roku 2009 je tomu již jinak. Podle předběžných ukazatelů poklesla obsazenost čtyřhvězdičkových hotelů o 16 procent, pětihvězdičkových o 40 procent.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Luxusní pražské hotely v krizi

Dubaj zadlužený kvůli realitám

26.2.2009 -

Město Dubaj začíná mít problémy s financováním nových realitních staveb. I přesto, že je emirát Dubaj podporovaný Centrální bankou Spojených arabských emirátů, tak bude potřebovat další investice. Ceny nemovitostí v Dubaji spadly od září 2008 o 25 procent.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Asie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dubaj zadlužený kvůli realitám

Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz