TripR.cz

ČSA vyčlenila chartery

1.6.2010 -

Společnost ČSA dnes převedla veškerou agendu spojenou s charterovými lety do dceřiné společnosti Holidays Czech Airlines. Kromě agendy se do firmy přesunují i všichni zaměstnanci spojení s charterovou dopravou.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA vyčlenila chartery

ČSA prodej charterové divize

25.1.2010 -

ČSA logo Ve středu byl schválen záměr Českých aerolinií: prodat charterovou divizi ČSA a přestat provozovat nepravidelnou leteckou přepravu pro cestovní kanceláře (chartery). Celá tato divize by měla být prodána s příslibem další spolupráce. České aerolinie se chtějí věnovat svému základnímu podnikání – pravidelné letecké přepravě.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA prodej charterové divize

Click4Sky ruší jednotné ceny letenek

1.12.2009 -

Lákavé fixní ceny letenek v hodnotě 1390 Kč do všech destinací společnosti ČSA od Click4Sky končí. Společnost se rozhodla změnit model výpočtu ceny za letenku a jednotlivé destinace budou posuzovány zvlášť.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Click4Sky ruší jednotné ceny letenek

ČSA začíná s propouštěním

17.9.2009 -

ČSA logo Od minulého týdne se ve společnosti ČSA začíná postupně propouštět. Zatím výpověd dostalo přibližně 50 lidí a to převážně z administrativy a technického úseku. Snižování zaměstnanců bude probíhat postupně a potrvá až do března 2010. Většina propuštěných je s odchodem smířena. Ti kteří výpověď nedostali jsou dokonce zklamaní a výpověď by si přáli dostat také.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 1 komentář »

Ryanair letos v rekordní ztrátě

9.6.2009 -

ryanair-logo V letošním roce hlásí irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair rekordní propad zisku. Za poslední rok došlo k poklesu o celých 78 procent! V letošním roce společnost počítá s nárůstem zisku a měl by se pohybovat od 200 do 300 milionů eur.
Celý příspěvek »


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ryanair letos v rekordní ztrátě

Karlovy Vary mají nový terminál

21.5.2009 -

Investice ve výši necelých 100 milionů korun se proměnila v Karlových Varech na nový moderní terminál mezinárodního letiště. Díky novému terminálu může letiště odbavit až půl milionu cestujících ročně. V loňském roce ale služby letiště využilo pouhých 71 000 pasažérů. Na stavbu terminálu získal Karlovarský kraj 80 milionů korun z Evropského fondu.
Celý příspěvek »


Štítky: , , , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Karlovy Vary mají nový terminál

ČSA pro Air France-KLM nebo Unimex

23.4.2009 -

Do druhého kola bojů o nákup ČSA postupují společnosti Air France-KLM a konsorcium Unimex spolu s Travel Service. Zbývající dva zájemci do dalšího kola nepostupují, jak firma Odien, tak i Darofan (ze skupiny Aeroflot).


Štítky: , , , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA pro Air France-KLM nebo Unimex

ČSA mění provoz linek

3.4.2009 -

ČSA logo Díky úbytku cestujících sáhne ČSA k omezení provozu některých pravidelných linek. Na druhou stranu posílí linky, kde pozoruje vyšší poptávku pasažérů. Nově nabídne létání do Novosibirsku a Taškentu. Tyto změny jsou součástí nového letového řádu a budou platit do 24. října 2009.

Celý příspěvek »


Štítky: ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem ČSA mění provoz linek

Odbory ČSA odmítají nižší platy

12.12.2008 -

ČSA logo11.12. odmítli zástupci odborů ČSA návrh na sníženi mezd všech pilotů o 15% a zastavení růstu platů ostatním zaměstnancům. Návrh představil Radomír Lašak – prezident ČSA hlavně kvůli finanční krizi. Odbory zatím návrh odmítají s tím, že je třeba zanalyzovat celou situaci a díky předešlým zprávám o prosperující firmě celé opatření nedává smysl.
Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 1 komentář »

Piloti ČSA – krize zaviní nižší plat

9.12.2008 -

ČSA logoFinanční krize se již začíná projevovat i v České republice. Podniky začínají propouštět první vlnu nadbytečných zaměstnanců. Úspory se bohužel dotknou i Českých aerolinií. Je třeba počítat s poklesem zájmu o cestování letadlem v příštím roce. Z toho důvodu je plánováno výrazné snížení mezd pilotů a omezení růstu platů u ostatních zaměstnanců.

Celý příspěvek »


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 1 komentář »

Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz