TripR.cz

Karlovy Vary mají nový terminál

21.5.2009

Investice ve výši necelých 100 milionů korun se proměnila v Karlových Varech na nový moderní terminál mezinárodního letiště. Díky novému terminálu může letiště odbavit až půl milionu cestujících ročně. V loňském roce ale služby letiště využilo pouhých 71 000 pasažérů. Na stavbu terminálu získal Karlovarský kraj 80 milionů korun z Evropského fondu. 

Nový terminál letiště Karlovy Vary

Budova je navržena do podoby proudového letadla a celou podobu terminálu navrhl architekt Petr Parolek. Již od února byl otevřený pro předčasné užívání a cestující jím mohli procházet. V hale jsou nyní k dispozici všechny služby, které povedou ke kvalitnějšímu odbavování i zpříjemní čekání cestujících na odlet.

Ačkoliv cestovní kanceláře redukovali počet charterových letů, zatím měsíční počet cestujících pasažérů roste. Z letiště se nyní přestalo létat do egyptské Hurgady, tuniského Monastiru a řeckého Heraklionu na ostrově Kréta.

Z Karlových Varů budou moci cestující charterovými lety létat do turecké Antalye a na řecký ostrov Rhodos.

Díky modernizaci v celkové hodnotě 300 milionů korun má letiště zpevněnou přistávací a vzletovou dráhu, která tak může přijmout i letadla Boeing 737 a Airbus 320. Tato investice zahrnuje i novou letištní halu, která splňuje požadavky schengenského prostoru na odbavení cestujících.

Hospodaření letiště v minulých letech bylo v plusu od roku 2007. Mezi přepravci mají dominantní postavení letecké společnosti ČSA a Aeroflot. Vedení letiště a kraj dále jednají o napojení na velká letiště v Německu – například ve Frankfurtu.


Štítky: , , , ,
Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Karlovy Vary mají nový terminál

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz