TripR.cz

Dubaj zadlužený kvůli realitám

26.2.2009

Město Dubaj začíná mít problémy s financováním nových realitních staveb. I přesto, že je emirát Dubaj podporovaný Centrální bankou Spojených arabských emirátů, tak bude potřebovat další investice. Ceny nemovitostí v Dubaji spadly od září 2008 o 25 pro­cent. 

I v tomto případě je na vině celosvětová krize. Zatímco v minulých letech dosahovala dubajská ekonomika pravidelného růstu 15 procent, tak pro rok 2009 se předpokládá pouze 6 procentní vzestup. V letošním roce budou také splatné úvěry v hodnotě 15 miliard dolarů z celkového zadlužení 80 milionů dolarů.

Centrální banka Spojených arabských emirátů zatím odkoupila dluhy v hodnotě 10 miliard dolarů. Nicméně vyhlídky na refinancování jsou vzhledem k úvěrové krizi minimální. Budo potřeba další záchranné aktivity a možná půjčka od sousedů.

Podle odborníků však mají Spojené arabské emiráty stále dostatek sil, aby se opět z krize dostaly. Kromě možnosti investovat do realit ve Spojených státech se tak naskýtá další možnost pro investice východním směrem přímo v Dubaji.


Štítky: , , ,
Kategorie: Asie | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dubaj zadlužený kvůli realitám

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz