TripR.cz

Krach SkyEurope

4.9.2009

SkyEurope logo Slovenská nízkonákladová společnost SkyEurope nesehnala investora pro další provoz a soudem jmenovaný správce podal na společnost návrh na konkurz. Všechny lety společnosti byly 31. 8. 2009 s okamžitou platností zastaveny. V odbavovacích halách na jednotlivých letištích svítí pouze nápis „CANCELED“ – zrušeno. 

Televize odvysílala několik naštvaných cestujících z Ruzyňského letiště. Nicméně další tisíce cestujících byli na mimo republiku a museli tak vyřešit náhradní dopravu zpět do ČR. Operativně se nabídli konkurenční aerolinie, které v případě zakoupené letenky od SkyEurope nabídli možnost nákupu letenky za výhodnější ceny. Společnost ČSA za 50 EUR, Smart Wings za 49 EUR, Wizz Air za 30 EUR a Ryanair za 25 EUR.

Dva mladí lidé Tatiana Chytilová a Peter Lipovský si museli z Portugalska zajistit náhradní letecký spoj a část cesty byli dokonce nuceni stopovat.

Stránky SkyEurope zobrazují jen strohé tiskové prohlášení:
Vážení cestující, Dovolujeme si Vám oznámit, že SkyEurope pozastavilo prodeje letenek a náš provoz. Ti z vás, kteří si zakoupili lety s kreditní kartou, prosíme Vás, aby jste se obrátili na vaši kreditní vydavatelskou banku a tak požadovat náhrady za nevyužité části letu se SkyEurope. V případě, že jste zaplatili přímo společnosti SkyEurope jinými prostředky než kreditní kartou (např. bankovní převod, hotovost), vezměte na vědomí, že náhrada nemusí být možná. Pokud jste si objednali letenky přes cestovní kancelář nebo organizátora, měli byste je kontaktovat je jako první. Pokud jste si již na místo určení pronajali auto nebo hotel prostřednictvím obchodního partnera SkyEurope, můžete zůstat v hotelu nebo používat vozidlo v období původně dohodnuté. Berte však na vědomí, že si musíte hradit svuj zpáteční let s některou jinou leteckou společností na vlastní náklady. Můžete také kontaktovat svého poskytovatele pojistných událostí o další poradenství a podporu. Litujeme za nepříjemnosti, které Vám byly způsobeny.

Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 2 komentáře »

2 komentáře k “Krach SkyEurope”

  1. Česká spořitelna vrací peníze od SkyEurope - TripR - Zajímavé informace o cestování píše:

    […] bude mít společnost dostatek financí na vyřízení více než 200 tisíc propadlých letenek. Krach společnosti SkyEurope tak ještě bude znamenat jisté komplikace pro všechny zákazníky. Štítky: Česká […]

  2. Turistický průvodce Řím – Rough Guides - Eurovíkend.org píše:

    […] ale nakonec se žádný prodloužený víkend nekonal. Nízkonákladová společnost SkyEurope zkrachovala těsně předtím, než jsme měli letět do Říma. Pojďme se aspoň podívat na stránky […]


Copyright © 2008 - 2023 admin@tripr.cz