TripR.cz

Češi objevují Spojené státy americké

3.6.2009

Češi začínají objevovat Ameriku. Zatímco býval největší zájem o dovolenou v oblasti Středmoří, tak se trendy začínají měnit a Češi chtějí více cestovat do USA. Zatímco loni do USA vycestovalo okolo 45 tisíc cestujících, tak letos to bude pravděpodobně téměř 70 tisíc. 

Zatímco počet individuálních cestujících vzroste téměř dvojnásobně, u výjezdů přes cestovní kanceláře půjde o růst okolo padesáti procent.

Cestovní kancelář ESO travel vyslala loni do USA 1200 cestujících, letos odhaduje nárůst na 2000. Ještě před zahájením hlavní sezony se podařilo prodat 1700 zájezdů.

Za úspěchem nejsou ani tak klesající kurzy dolaru vůči koruně, ale spíše skutečnost, že cestující nebudou podrobovány ponižující vízové kontrole. Většinou totiž nejde o nízkopříjmové skupiny, které kvůli krizi potřebují spořit.

Podle mluvčího cestovní kanceláře Fischer Dana Plovajka je Amerika navíc velmi levnou destinací a pobyt i cestování automobilem zde stojí méně než ve Francii nebo Chorvatsku. Navíc zde přetrvává pěkné počasí i během podzimních měsíců, takže tento trend bude pravděpodobně pokračovat i nadále.

Nemáte ještě jasno, co podniknete o letošních prázdninách? Zkuste si vybrat třeba dovolenou v USA.


Štítky: , ,
Kategorie: Amerika, Trendy | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Češi objevují Spojené státy americké

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2022 admin@tripr.cz