TripR.cz

Telefonování v letadlech Ryanair

26.2.2009

Ryanair logo Od 19. 2. 2009 je možné na palubě letadel nízkonákladové společnosti Ryanair telefonovat z mobilních telefonů. Zatím je celá služba nabízena ve 20 letadlech startujících z irského Dublinu. V následujícím roce a půl se bude tato možnost rozšiřovat i do zbývajících 150 letadel. 

Platba za hovory bude stejná jako v případě mezinárodního hovoru z daného telefonu. V loňském roce připravila Evropská komise podmínky pro používání telefonních přístrojů na palubě letadel. Letecké společnosti stačí získat povolení provozovat mobilní služby v domovském státě, kde je registrováno letadlo, pak může mobilní hovory poskytovat ve všech státech EU.

Mobilní telefony se v letadle připojí k vlastní síti, kterou bude pro společnost Ryanair poskytovat společnost OnAir. Celá technologie se aktivuje až letadlo vystoupá do výšky 10 tisíc stop. Nadále bude potřeba vypínat mobilní telefony při startu a přistání letadla, případně také během průletu turbulencemi. Jak kapitán, tak posádka letadla mají možnost celou síť v letadle ručně vypnout.


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Telefonování v letadlech Ryanair

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz