TripR.cz

Letenka Evropa – USA bude od Ryanair za 10 eur

4.11.2008

Ryanair logoGenerální ředitel irské nízkonákladové společnosti Michael O'Leary chce v příštím roce nabídnout letenky z Londýna a Dublinu do USA za 10 €. Cena se ještě zvýši o letištní poplatky, ale i přesto bude velmi zajímavou alternativou k běžným spojům.

Finanční ztráta nezkazí celoroční výsledky

Druhé čtvrtletí končící měsícem září bylo finančně pro společnost Ryanair nepříznivé. Zisk klesl téměř o třetinu a to na 185,5 milionu €. Nejprve společnost varovala před ztrátou, ale celoroční finanční výsledky budou pravděpodobně vyrovnané. Pokud budou pokračovat zajímavé ceny za barel ropy, tak se v příštím roce společnost dočká mnohem většího zisku.

Poplatek za toaletu v letadle

Společnost Ryanair nicméně hledá různé cesty, jak se vyrovnat s nepříznivou situací na poli nízkonákladových leteckých společností. Další novinkou, která může cestující potkat, je poplatek za toalety v letadle. Momentálnímu nasazení brání hlavně neschopnost společnosti Boeing upravit dveře tak, aby byly na mince.

Vyděláme na telefonování a zábavě během letu

Další možnosti zisku jsou v dodatečných poplatcích za telefonování během letu, sledování filmů nebo hazard. Také se pokusí sáhnout na část příjmů letišť, které od cestujících inkasují horentní sumy za občerstvení a jídlo.

Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 1 komentář »

1 komentář k “Letenka Evropa – USA bude od Ryanair za 10 eur”

  1. Ryanair útočí na pražskou Ruzyni - TripR - Zajímavé informace o cestování píše:

    […] nízkonákladová společnost Ryanair je proslulá svou velmi agresivní obchodní strategií a vyjednáváním. Ryanair se nechal slyšet, že ČSA čeká velmi pravděpodobně bankrot a […]


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz