TripR.cz

Air France-KLM a Delta společně přes Atlantik

21.5.2009

Letecké společnosti z Ameriky a z Francie spojí své síly pro zámořské lety přes Atlantik. Obě společnosti plánují přes 200 transatlan­tických letů – což je čtvrtina celkových letů na těchto trasách. Měli by dosáhnout ročních příjmů okolo 12 miliard dolarů. Každý den chtějí nabídnout cestujícím kapacitu 50 000 sedadel. 

Vzájemná kooperace Delta Air Lines a Air France-KLM pokryje jak trasy mezi Severní Amerikou a Evropou, tak i trasy Amsterdam – Indie nebo Severní Amerika – Tahiti. Delta Air Lines patří mezi světovou jedničku a Air France-KLM patří mezi největší leteckou společnost v Evropě. U letů přes Atlantik budou společně působit jako jedna firma.

Celá spolupráce zatím nemá stanovený žádný termín ukončení. V činnosti bude nejméně 10 let a poté může být ukončena. Ukončení bude možné pouze pokud bude oznámeno tři roky dopředu. Vznik spolupráce podpořila před rokem dohoda o otevřeném nebi zemi Evropou a USA. Libovolné aerolinky z Evropy mohou létat na libovolné letiště v USA a naopak to platí i pro společnosti létající z USA.

Obě letecké společnosti jsou součástí letecké aliance SkyTeam. Všech 11 členů aliance SkyTeam přepraví každý rok přes 462 milionů cestujících na 16 700 pravidelných linkách každý týden do 905 destinací v 169 zemích na celém světě.


Štítky: , , ,
Kategorie: Letecké společnosti | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Air France-KLM a Delta společně přes Atlantik

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2022 admin@tripr.cz