TripR.cz

Ztracené letadlo Air France nalezeno

3.6.2009

Letadlo společnosti Air France na cestě z Brazílie do Paříže nedorazilo podle pravidelného letového řádu. 228 cestujících na palubě zmizelo z radarových obrazovek nad Atlatnikem. Bylo potřeba počítat s nejhorším. Následující den pátrající brazilské letouny objevili pravděpodobně část letadla. 

Zbytky letounu Air France AF 447 byly pravděpodobně nalezeny 650 kilometrů severovýchodně od souostroví Fernando de Noronha. Šlo o kovové předměty a sedadla nějakého letounu. Zatím není jisté, že jde o zbytky ztraceného letadla. Předpokládalo se, že letoun se bude nacházet ve vzdálenosti okolo 300 kilometrů od Fernando de Noronha.

Na palubě nebyl žádný Čech, zato 3 Slováci, 61 Francouzů, 58 občanů Brazílie, 26 Němců, … Je velmi nepravděpodobné, že by zřícení letadla kdokoliv přežil.

Brazilský odborník na leteckou bezpečnost Gustavo Ferreira v pondělí vypočítal, že zřícený letoun se podle všeho nachází maximálně 300 kilometrů východně od souostroví Fernando de Noronha směrem k (africkému) Dakaru. Označil za málo pravděpodobné, že by někdo přežil.


Štítky: , ,
Kategorie: Amerika | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ztracené letadlo Air France nalezeno

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2023 admin@tripr.cz