TripR.cz

Angličané jezdí na Ruzyň taxíkem

13.8.2009

Logo Letiště Praha Vlastní nebo zapůjčený automobil, taxík či městskou hromadnou dopravu. Z těchto možností si mohou vybírat cestující, kteří se potřebují dopravit na/z letiště Ruzyně. Podle agentury Stem Mark se třetina cestujících přepravuje taxíkem. Na špici cestujících, kteří využívají taxislužbu nejsou kupodivu Češi, ale Angličané. 

Češi jsou v žebříčku národností využívajících taxislužbu pro dopravu na letiště až na druhém místě. 58 procent cestujících použije taxík při soukromé cestě. Typický cestující je ve věkovém intervalu mezi 25 a 34 lety. Nejmenší zájem o dopravu taxíkem je pak ve skupině lidí, kteří jsou starší než 65 let.

Pokud se uživatelé rozdělí podle typu letu

  • 69 % letí pravidelnou leteckou linkou
  • 21 % letí nízkonákladovou společností
  • 10 % pak zůstává na cestující charterových letů

Letiště Praha se chystá na výběrové řízení na provozovatele taxislužby. Bude hledat dopravce, kteří zajistí 150 – 180 automobilů starých maximálně 4 roky a s jednotným barevným označením. Přísné podmínky jsou kladeny i na jednotlivé řidiče. Žádný z nich nesmí mít záznam v trestním rejstříku, musí absolvovat zkoušku z místopisu a znalost anglického jazyka na komunikativní úrovni.


Kategorie: Letiště | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Angličané jezdí na Ruzyň taxíkem

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz