TripR.cz

Dráhy chtějí konkurovat letadlům

9.6.2009

České dráhy se budou snažit konkurovat letecké dopravě. Zvláště ve vzdálenostech do 700 kilometrů chtějí odlákat část klientely leteckým společnostem. Ve svém pilotním projektu se již několik týdnů snaží prodávat „nízkonákladové jízdenky“ – eTikety. Za 500 korun je možné navštívit Vídeň a vrátit se zpět do Prahy. Od července bude možné za stejnou částku vyrazit v sobotu do Berlína a v neděli se vrátit. 

Dráhy se snaží využít komfortní spoje typu EuroCity, které zatím jezdí bez plného zaplnění. Cílem celé akce je zlepšení ekonomiky jednotlivých spojů. Podle prvních výsledků první vlna pilotního projektu přináší přibližně 100 000 korun měsíčně navíc. V součtu to může dělat milion ročně navíc.

Dráha se navíc snaží změnit myšlení lidí, kteří mají vůči dráze negativní postoj a raději létají. Akce má dokázat, že jsou vlaky nejen stejně rychlé či rychlejší, ale také podstatně levnější. Často jde také o tratě, kam neexistují přímé letecké linky z ČR.

Pokud se celá akce vydaří, přidají se další zajímavé destinace: Linec, Mnichov nebo Krakov. Nabízí se každý víkend omezený počet míst – vždy přibližně okolo padesáti. Nabídka je většinou spojena i s atraktivním zážitkem na daném místě. Momentálně je to například koncert skupiny U2 v Berlíně. Nákupem jízdenky získáváte slevu na lístek na koncert.


Štítky: , , , , , ,
Kategorie: Evropa | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dráhy chtějí konkurovat letadlům

Komentování bylo uzavřeno.


Copyright © 2008 - 2023 admin@tripr.cz