TripR.cz

200 nových letadel pro Ryanair

14.10.2009

Ryanair logo Šéf irské nízkonákladové společnosti Ryanair Michael O'Leary se nechal slyšet, že do roku 2012 chce nakoupit 200 nových letadel. 

Objednávku chce zvládnout do konce letošního roku a dodavatelem bude jeden ze dvou největších výrobců letadel Airbus nebo Boeing. Bude záležet hlavně na konkrétní nabídce.

Pokud se nepodaří dohodnout uspokojivé podmínky a objednávku odeslat, tak budou peníze rozděleny jednotlivým akcionářům. Společnost chce celou zakázku uzavřít do konce letošního roku a dotlačit tak oba výrobce k těm nejlepším podmínkám.

Navíc je možné, že bude společnost Ryanair požádána vládou, aby zachránila svého konkurenta Aer Lingus. Ten se totiž nemůže dostat z pokračujícího poklesu zisků. Pokračuje v drastickém snižování nákladů, mezd a propouštění.


Štítky: , ,
Kategorie: Letecké společnosti | 2 komentáře »

2 komentáře k “200 nových letadel pro Ryanair”

  1. Ryanair pololetí 2009 10,3 miliardy - TripR - Zajímavé informace o cestování píše:

    […] nízkonákladový dopravce rovněž uvedl, že jednání s výrobcem letadel Boeing ohledně objednávek na 200 letadel nijak nepokročila a Ryanair tak možná s Boeingem ukončí spolupráci. Štítky: Air […]

  2. Ryanair bude vyplácet dividendy - TripR - Zajímavé informace o cestování píše:

    […] se v minulosti plánovalo investovat do nákupu dalších letadel na žádné reálné dohody to nevypadá a tak finanční ředitel doporučuje peníze nabídnout […]


Copyright © 2008 - 2024 admin@tripr.cz